(-_\\)ÇiLeM FoRuM(-_\\)

qöZ ßoyamaya ÇaLı$ma, ßeN!m Dünyam Zat£n SimSiyaH ..!!!
 
AnasayfaSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 
 

 bir kac seri katil hikayeleri

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
çağrı46
MisafirMesajKonu: bir kac seri katil hikayeleri   Paz Tem. 22, 2007 8:40 am

FRİTZ HAARMANN HANNOVER VAMPİRİ
1879-1925
Yirminci yüzyılın en kötü şöhretli şehvet katili olan Haarmann 1879 yılında Almanya'nın Hannover kentinde bir işçi ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelmişti. En büyük zevki bir kız çocuğu gibi giyinmek olan asık suratlı* fazla zeki olmayan bir çocuktu. 17 yaşında çocuk tacizcisi olarak tutuklanmasının ardından bir akıl hastanesine yatırıldı. Altı ay sonra buradan kaçıp İsviçre'ye gitti* sonra da Hannover'e geri döndü.
Bir süre boyunca saygın bir hayat sürmeye gayret etti; Puro fabrikasında bir iş buldu ve genç bir kızla nişanlandı. Ama bu göreceli normal dönem uzun sürmedi. Nişanlısını terk ederek orduya katıldı. 1903 yılında tekrar Hannover'e döndüğünde irili ufaklı suçlarla dolu bir hayatın içine atıldı. Yirmili yaşlar boyunca yankesicilikten hırsızlığa uzanan türlü suçlar nedeniyle devamlı hapse girip çıktı. Birinci Dünya Savaşı'nı demir parmaklıklar arkasında geçirdi.
1918'de hapisten çıktı* doğduğu şehre döndü ve bir kaçakçılık çetesine katıldı; çetenin kaçırdığı mallar arasında karaborsa sığır eti de vardı. Bu arada polise muhbirlik de yapmış ve bu ek işi ona yasa dışı faaliyetlerine karşılık bir koruma sağlamıştır. Ancak 1919'da yatakta genç bir erkekle yakalanınca tekrar hapse gönderildi.
Dokuz ay sonra hapisten çıkınca* Haarmann daha önce hiçbir şekilde örneği görülmemiş sapkınlıktaki kariyerine başladı. Hannover'in suç batağı olan eski mahallesinde yaşayan Haarmann* Hans Grans adında eşcinsel bir erkek fahişenin esiri oldu. Bu ikili beraberce savaşın yıktığı şehri dolduran genç erkek göçmenleri avlamaya çıktılar. Her ne kadar Haarmann 27 cinayetle suçlandıysa da* en az 50 cinayetten sorumlu olması muhtemeldir. Kurbanlarını öldürme yöntemi her seferinde aynıydı.
Karnı aç olan genci odasına girdikten sonra* Haarmann onun karnını doyuruyor* daha sonra da üzerine çullanarak (çoğu zaman Grans'ın da ıyla) gencin boğazını neredeyse kafası kopuncaya kadar ısırıp çiğniyordu. Genellikle kurbanın vücudu üzerinde debelenirken cinsel bir tatmine ulaşıyordu.
Daha sonra* Haarmann ve Grans cesedi parçalayıp karaborsada et niyetine satıyorlardı. Kurbanların giysilerini de satıyor ve cesetlerin yenilemeyecek parçalarını kanala atıyorlardı.
Kaybolan gençlerin sayısı artınca polisin şüphesi Haarmann'ın üzerinde toplanmaya başladı. Ondan karaborsada "biftek" alan bir kadın* bunun insan eti olduğundan şüphelendi ve eti polise götürdü. 1924 yazında kanalın kıyısında birkaç tane kafatası ve bir çuval kemik bulundu. Haarmann'ın odasını araştıran dedektifler* gençlerin giysilerini buldular. Ev sahibesinin oğlunun giydiği palto-bunu ona Haarmann vermişti- kaybolanlardan birine aitti.
Sonunda Haarmann her şeyi itiraf etti. 1924'te yargılandı* suçlu bulunup idama mahkum edildi. İdamını beklerken "Hannover Vampiri" (Bu ad ona basın tarafından verilmişti.)* yazılı bir itirafname hazırladı ve burada yaptığı korkunç şeylerden aldığı zevki hiçbir saklama endişesi duymadan anlattı. Kendi isteği üzerine şehrin Pazar alanında başı bir kılıçla kesildi. Öldükten sonra beyni çıkarıldı ve incelenmek üzere Goettingen Üniversitesine gönderildi. Maalesef bu incelemeden bir sonuç çıkmadı. Yetmiş yıl sonra bile ilim Fritz Haarmann gibi canavarların içindeki şeytanı anlamaya yaklaşmış değildir
HAROLD SHİPMAN
Bütün şüphelerin ötesindeki katil İngiliz Doktor Harold Shipman'ın 27 yıllık meslek hayatında 250 kişiyi öldürdüğü raporla belgelendi. Yakın tarihimizin en ilginç seri katili olarak da değerlendirilen Shipman* İnglitere'nin Manchester bölgesinde doktorluk yapıyordu.

"Bütün şüphelerin ötesindeki katil" olarak da nitelendirilen Dr. Shipman hakkındaki rapor hakim Janet Smith tarafından hazırlandı. Shipman'ın 1971-1998 yılları arasında toplam 250 kişiyi öldürdüğü tahmin ediliyor. Shipman'ın hastalarını yüksek dozda morfinle öldürdüğü belirlendi.

Dünya tarihinde bir tek seri katil Shipman'dan daha fazla insan öldürdü. O da Kolombiyalı Pedro Lopez Monsalve. 1980 yılında yargılanan Monsalve'nin 1970'li yıllarda Kolombiya* Peru ve Ekvator'da 300 kişiyi öldürdüğü belgelenmişti. Monsalve* 60 kız ve erkek çocuğunu tecavüz ettikten sonra öldürmüştü.

Dr. Shipman hakkında şimdiye kadar beş rapor daha hazırlandı. Hakim Smith hazırladığı yeni raporunda Shipman'ın 15 yeni cinayet daha işlediğini belgeledi. Bu cinayetlerin ise İngiltere'nin Yorkshire bölgesinde 1971-74 yılları arasında henüz genç bir doktorken gerçekleştiği belirlendi.

İntihar etti

Shipman hakkındaki ilk şüpheler ise Pontefract'ta 137 şüpheli ölümün kendisi ile bağlantılandırılması sonucunda başlamıştı. Hakim Smith raporunu kamuoyuna açıklarken yaptığı değerlendirmede* "Benim çıkardığım sonuç Shipman'ın yaklaşık 250 kişiyi öldürdüğü" dedi.

Shipman Pontefract hastanesinden sonraki cinayetleri ise Hyde'de bulunan kabinesinde gerçekleşti. Evli ve dört çocuk babası olan Shipman* 1998 yılında bir cinayet sonucunda tutuklandı. 2000 yılında ise işlediği 15 cinayetten dolayı ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Shipman geçtiğimiz yılın ocak ayında 57 yaşındayken hücresinde intihar etti.

1971-1974 yılları arasında işlenen cinayetlerden sadece üçünün Shipman tarafından işlendiğinin belgelendiğini açıklayan Smith* 12 cinayetin daha Shipman tarafından yapıldığına yönelik şüphelerinin bulunduğunu açıkladı. Bu cinayetlerden birisi de 4 yaşındaki bir kız çocuğunun 1972 yılında öldürülmesi.

Smith* Shipman'ın kabinesinde meydana gelen ölüm olaylarının yüzde 15'nin şüpheli olduğunua belirtti. Yapılan hesaplara göre de ise bu rakam 237 ile 238 arasında değişiyor. Pontefract'taki şüpheli ölümler de Shipman'ın listesine eklendiğinde toplam 250 dolayında cinayet oluyor.
Not : öldürdüğü yaşlı kadınların fotoları vardı koyamadım içim el vermedi.
KURBANLAR

Marie West
Irene Turner
Lizzie Adams
Jean Lilley
Ivy Lomas
Muriel Grimshaw
Marie Quinn
Kathleen Grundy
Kathleen Wagstaff
Bianka Pomfret
Norah Nuttall
Pamela Hillier
Maureen Ward
Winifred Mellor
Joan Melia
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
dullara_
MisafirMesajKonu: Geri: bir kac seri katil hikayeleri   Paz Tem. 22, 2007 5:57 pm

sevdim bu adamı Twisted Evil
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
bir kac seri katil hikayeleri
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İlk izlediginiz anime hangisi(Animeleri sevdiren seri hangisiydi?)?
» Captain Tsubasa : Road to 2002 + 13 - 22 Türkçe bölümler
» Kategorileri Bölüm Bölüm Ayıramıyorum :/

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
(-_\\)ÇiLeM FoRuM(-_\\) :: Her Telden :: Korku Odası-
Buraya geçin: